Süper Kahraman Olmak İsteyen Kedi

Süper Kahraman Olmak İsteyen Kedi

Süper Kahraman Olmak İsteyen Kedi

Bir zamanlar, sıradan bir şehrin sıradan bir mahallesinde, Pati adında sıradan olmayan bir kedi yaşardı. Pati, her gün pencereden dışarı bakarak, süper kahramanların gök yüzünde uçtuğunu, güçlü kollarıyla kötüleri yakaladığını ve dünyayı kurtardığını hayal ederdi. O, tüm kediler gibi dört ayak üzerinde yürüse de, kalbinde yüksek binaların tepesinden atlamak ve kahramanca işler yapmak için yanıp tutuşuyordu.

Pati’nin en büyük hayali, Süper Pati olup mahallesini koruyan bir kahraman olmaktı. Onun bu hayali o kadar güçlüydü ki, sabahları gözlerini açar açmaz süper kahraman antrenmanlarına başlar, gece yatağına girerken de kahramanlık hikayeleri okurdu. Kendine minik bir pelerin bile yapmıştı ve onu her zaman gururla taşıyordu.

Ancak, Süper Pati olmak hiç de kolay değildi. Öncelikle, bir kedinin nasıl uçacağını, insanlara nasıl yardım edeceğini ve tabii ki, süper kahraman olmanın sorumluluklarını öğrenmesi gerekiyordu. Pati bunun için mahallenin diğer kedilerini ve hatta köpekleri bile süper kahraman okuluna dönüştürdüğü garajında toplamaya karar verdi. Onlar da kendi özel güçlerini keşfetmeye başladılar.

Bir gün, mahalleyi büyük bir tehlike bekliyordu. Gökten dev bir robot düşmüştü ve her yere korku saçıyordu. İnsanlar saklanacak yer ararken, tüm hayvanlar kaçışıyordu. Ama Pati kaçmadı; bu onun kahramanlık gösterisi için bir fırsattı!

Pati, süper pelerinini sımsıkı bağladı ve dostlarını yanına alarak dev robotun karşısına dikildi. Diğer hayvanlar onun bu cesareti karşısında şaşkına dönmüşlerdi. Pati, hiç düşünmeden robotun önünde durarak ona korkusuzca meydan okudu. Robotun dev ayağı Pati’ye doğru yükseldiğinde, Pati’nin içindeki gerçek kahraman uyandı ve o da kendine bilinmeyen bir güçle atladı, robotun dengesini bozarak onu yere serdi.

Mahalleli şaşkınlıkla ve hayranlıkla Pati’yi izlerken, diğer hayvanlar da korkularını bir kenara bırakıp Pati’ye yardım etmek için öne atladılar. Ve o gün, Pati ve dostları, gerçek birer süper kahraman oldular. Pati, bir kedinin bile dünyayı değiştirebileceğini kanıtlamıştı.

Ve böylece, “Süper Kahraman Olmak İsteyen Kedi”nin hikayesi, mahallenin dört bir yanında efsaneleşti. Pati ve arkadaşlarının cesur yüreği sayesinde, artık tüm kediler ve köpekler, birer süper kahraman olabileceklerine inanıyorlardı.

Bu masallar ilginizi çekebilir.
Masal Oku

Paylaş:

Yorum yap

E mail adresiniz yayınlanmayacaktır. *

İlginizi Çekebilir...
Yüksek dağların arasında, sislerin ardında gizlenmiş büyülü bir vadi varmış.…
loader